W czasach przed zawirusowaniem pisałam o tym co to jest hosting i czemu dostawcy usługi hostingu są bezkarni w UE.…
Więcej »Prawo międzynarodowe
Co to jest hosting i dlaczego Unia Europejska ma nadzwyczaj łagodne podejście do przedsiębiorców świadczących usługi hostingowe? Czy hostingodawca może…
Więcej »Było już o mitach na temat prawa międzynarodowego, było o tym czym są przepisy (normy) kolizyjne prawa międzynarodowego i jakie …
Więcej »W 5 mitach największych mitach o prawie międzynarodowym celowo pominęłam tzw. przepisy kolizyjne. W tym wpisie do nich wracam, bo …
Więcej »Koronawirus, COVID- 19 w natarciu. Minął kolejny tydzień samoizolacji i pracy z potomstwem u boku. Zaczęłam się już pomału przyzwyczajać,…
Więcej »Co jakiś czas dostaję propozycje typu: „dzień dobry, poszukuję eksperta od prawa międzynarodowego, chodzi o dostosowanie [i tu możesz sobie…
Więcej »Genetyczne poszukiwanie przodków staje się coraz popularniejsze. „Twoje DNA skrywa historię. Nasza firma pomoże Ci ją odkryć i dowiedzieć się…
Więcej »Poprzednim razem pisałam o możliwościach usuwania negatywnych treści z internetu na przykładzie sprawy Facebooka. Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) wydał …
Więcej »W poprzednim wpisie było już o problemach jakie sprawia i biznesowi i prawnikom twórczość sztucznej inteligencji, więc teraz pora na…
Więcej »Jak już pisałam sztuczna inteligencja, czyli z angielska „artificial intelligence” skracane do „AI”, puka coraz natarczywiej do Twoich drzwi. …
Więcej »